گروه جریان خون به مغز محافظت از پوست پوسیدگی دندان

گروه: جریان خون به مغز محافظت از پوست پوسیدگی دندان پوکی استخوان سلامت نیوز آب مروارید مبتلا شدن مروارید استخوان سلامتی بیماری

گت بلاگز وب‌گردی از معجزه انگور غافل نشوید

انگور حاوی مواد مغذی گیاهی جهت حفظ سلامت قلب از جمله پلی فنول ها و اسید فنولیک است.

از معجزه انگور غافل نشوید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بسیاری از تمدن های باستانی فایده های سلامتی انگور و میوه آن را آشنا اند؛ از پیشگیری از شیوع بیماری های قلبی گرفته تا جلوگیری از مبتلا شدن به دیابت نوع ۲، می توان به فواید دارویی میوه انگور اشاره کرد.

تقریبا ۱۵۱ گرم انگور که معادل یک فنجان هست، صفر درصد چربی و ۲۷ گرم کربوهیدرات و قند دارد ضمن این که ۵ درصد از نیاز روزانه به فیبر و ۲۷ درصد از نیاز روزانه به ویتامین ث را فراهم می کند. انگور همچنین حاوی مقادیر زیادی پتاسیم هست. توصیه مهم در رابطه با این میوه این است که منبع غنی از پلی فنول ها و اسیدهای فنولیک محسوب می شود. آنتوسیانین یک نوع فرعی از پلی فنول و مسئول رنگ قرمز، آبی، بنفش، سیاه یا سفید انگور هست. یکی دیگر از پلی فنول های انگور، رسوراترول است که با اصلاح سلامت قلب ارتباط دارد.

از دست دادن وزن: تحقیقات محققان دانشگاه جورجیا نشان داده که رسوراترول موجودو در انگور به طور قابل توجهی به تلاش های شما جهت چربی سوزی کمک می کند. رسوراترول به میزان قابل توجهی توانایی سلول ها جهت ذخیره چربی را کم کردن داده و با سرعت بسیار زیادی سلول های چربی را تجزیه می کند.

از معجزه انگور غافل نشوید

محافظت از سلامت قلب: پژوهش ها نشان داده که رسوراترول توانایی اصلاح انقباض عروق خونی و اصلاح جریان خون را دارد ضمن این که دیواره های رگ های خونی را تمیز کرده، قطر آنها را بزرگتر می کند و به این ترتیب فشار خون کم کردن می یابد. این روند باعث زیاد کردن اکسیژن رسانی به سلول های بدن نیز می شود. مطالعات دیگر نشان داده که تنها مصرف ۱۰ میلی گرم از مکمل رسوراترول در طول روز باعث کم کردن قابل ملاحظه خطر مبتلا شدن به حمله قلبی می شود.

محافظت از سلامت مغز: مطالعات دانشمندان سوئیسی نیز نشان داده که رسوراترول محافظ سلامت مغز هست. رسوراترول پلاکت های آسیب دیده مغزی و رادیکال های آزاد مرتبط با مبتلا شدن به بیماری آلزایمر را خنثی می کند. رسوراترول جریان خون به مغز را نیز زیاد کردن داده و به اصلاح پاسخ های ذهنی ما کمک می کند.

محافظت از پوست در برابر سرطان: تحقیقات همچنین نشان می دهد که رسوراترول در برابر اشعهUVBاز پوست محافظت می کند و از این رو راهی است جهت محافظت در برابر مبتلا شدن به سرطان پوست.

پیشگیری از پوسیدگی دندان ها: بر اساس نتیجه های پژوهشی که در ژورنال تغذیه به چاپ رسید، انگور جلوی رشد و تکثیر باکتری‌ های دهان را که باعث پوسیدگی دندان هستند می ‌گیرد. این خاصیت ضد باکتریایی انگور به علت وجود اولئانولیک اسید و آلدئید اولئانولیک است که در پوست انگور ذخیره شده است است.

انگور حاوی مواد مغذی گیاهی جهت حفظ سلامت قلب از جمله پلی فنول ها و اسید فنولیک است.

کاهش چربی خون: یکی دیگر از فواید انگور کم کردن چربی خون هست. خوردن انگور به خاص انگورهای دانه دار و جویدن دانه‌ها، تاثیر خوبی در کم کردن چربی خون دارد. انگور سرشار از فیبرهای محلول در آب است و همان طور که می دانید فیبرهای غذایی با کلسترول بد خون مقابله می‌کنند. از این گذشته انگور حاوی پولی فنول‌ های آنتی اکسیدانی نیز است که باعث کم کردن جذب کلسترول می ‌شود.

جلوگیری از آب مروارید: انگور و عصاره انگور سرشار از مواد آنتی اکسیدان، بتاکاروتن، لوتئین و زآگزانتین است و همه این مواد در تقویت بینایی و سلامت چشم انسان و فرآیند بینایی نقش مهمی ایفا می کنند. وجود این ترکیبات در انگور باعث می شود که مصرف منظم انگور از بیماری های چشمی همچون آب مروارید و کم کردن بینایی بر اثر زیاد کردن سن جلوگیری نماید.

پیشگیری از پوکی استخوان: انگور منبع ریزمغذی ‌هایی نظیر مس، آهن و منگنز است که همگی در تشکیل و قدرت استخوان ‌ها نقش مهمی دارند. انگور سبز یا زرد دارای کاتچین است که در پیشگیری از پوکی استخوان نقش دارد.

منبع:سلامت نیوز

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جریان خون به مغز | محافظت از پوست | پوسیدگی دندان | پوکی استخوان | سلامت نیوز | آب مروارید | مبتلا شدن | مروارید | استخوان | سلامتی | بیماری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz